Zdrowie bez tajemnic - e-Medikon.pl >> Dolegliwości >> Leczenie dietą – czy daje efekty?

Leczenie dietą – czy daje efekty?

Leczenie dietą – czy daje efekty?
12:32 03/12/2019

Jest wiele dolegliwości, które można wyleczyć, zmieniając jedynie nawyki żywieniowe. Nie wierzysz? Przekonaj się na własnej skórze.

Masz alergię i nie wiesz, jak sobie z nią poradzić? A może cierpisz na nietolerancję pokarmową lub choroby jelit? Odłóż na bok wszystkie specyfiki i po prostu zmień swoją dietę. Pokładamy nadmierne zaufanie w chemii, nie biorąc pod uwagę, że największy wpływ na nasze zdrowe ma to, co jemy. Jak więc się odżywiać, by wyeliminować objawy powyższych oraz wielu innych dolegliwości?

 

Jakie choroby można leczyć dietą?

Do nietolerancji pokarmowej, chorób jelit i różnego rodzaju alergii należałoby jeszcze dodać celiakię, cukrzycę, insulinooporność, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zaburzenia hormonalne, nadwagę oraz otyłość, by wyczerpać rejestr przypadłości, które można wyleczyć dietą. Ludzki organizm potrzebuje codziennych dawek określonych składników odżywczych, by funkcjonował prawidłowo. Wielu problemom zdrowotnym można zaradzić, odpowiednio się odżywiając. Oczywiście zdrowa dieta nie daje stuprocentowej gwarancji, że nie zachorujesz na powyższe przypadłości, ale znacznie zmniejsza to ryzyko.

 

Co nam szkodzi?

Jedną z głównych przyczyn wielu chorób jest nadmierna konsumpcja produktów wysokoprzetworzonych – słodyczy i fast-foodów. Takie pożywienie zawiera duże ilości cukrów prostych i nasyconych kwasów tłuszczowych, które mają szkodliwy wpływ na organizm. Lepiej zastąpić je żywnością niskoprzetworzoną. Liczne badania wykazały, że racjonalna, zbilansowana dieta wpływa korzystnie na ciśnienie tętnicze, redukuje stany zapalne, obniża poziom glukozy we krwi, poprawia koncentrację i umożliwia pełniejszą regenerację podczas snu. W układaniu indywidualnego planu żywieniowego pomocą służą m. in. poradniki na temat odchudzania. Utrata wagi nie musi być wysiłkiem ponad siły. Przeczytaj więcej o tematyce Odchudzanie na likeastore.com

 

Aby zdrowo się odżywiać, nie musisz rezygnować całkowicie ze słodyczy. Grunt to zachować umiar w ich jedzeniu. Zwłaszcza jeśli zmagasz się z nadwagą. Dobrym pomysłem byłoby skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem w kwestii swojego planu żywieniowego.

 

dieta na choroby leczenie dietą dieta na zdrowie dieta