Zdrowie bez tajemnic - e-Medikon.pl >> Dolegliwości >> Okulary polaryzacyjne – najlepsze okulary przeciwsłoneczne na zimę

Okulary polaryzacyjne – najlepsze okulary przeciwsłoneczne na zimę

Okulary polaryzacyjne – najlepsze okulary przeciwsłoneczne na zimę
18:50 13/02/2018

To nieprawda, że okulary przeciwsłoneczne przydają się tylko latem. Zimą również warto je nosić. Chronią bowiem przed promieniowaniem słonecznym i przed refleksami świetlnymi powstającymi na śniegu. Najlepsze okulary na zimę to okulary polaryzacyjne.

Promieniowanie ze słońca

Bez słońca na Ziemi zabrakłoby życia. Ale przecież promienie słoneczne docierają też na Merkurego, Wenus czy Marsa, dlaczego więc życie rozwinęło się tylko na Ziemi? Dlatego, że na Ziemię jego promieniowanie dociera we właściwych ilościach - twierdzą uczeni. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba na słońce uważać. Promienie UV powodują, że wytwarza się w nas witamina D, uznawana za witaminę dobrego samopoczucia. Ale słońce przyczynia się również do powstawania oparzeń, przez które niszczeje nam skóra. Może to spowodować nawet czerniaka, czyli raka skóry. Ponadto słońce szkodzi naszym oczom.

 

Promienie słoneczne i odblaski

W trosce o zdrowie oczu warto zwrócić uwagę nie tylko na promienie słoneczne, ale również na refleksy świetlne. Promienie słoneczne to strumień fal elektromagnetycznych docierających ze słońca na Ziemię. Oprócz promieni widzialnych istnieją też promienie niewidzialne, tak zwane UV, czyli ultrafioletowe, które okazują się najgroźniejsze. Wyróżniamy promieniowanie UV-A, które w całości, promieniowanie UV-B, które tylko w części, oraz promieniowanie UV-C, które wcale nie dociera na Ziemię. Promienie rozproszone w powietrzu to jednak nie wszystko, bo są też odblaski, chociażby na wodzie lub mokrej, szklistej czy białej powierzchni. Odblaski to odbijające się od czegoś promienie, które okazują się równie groźne, co samo promieniowanie. Promienie oraz odblaski powodują takie schorzenia wzroku jak: zapalenie rogówki, zapalenie spojówki, zaćma fotochemiczna, zwyrodnienie plamki żółtej, tłuszczyk, skrzydlik, a w skrajnych przypadkach mogą nawet prowadzić do utraty wzroku.

 

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne dają ochronę przed promieniowaniem. Należy je kupować w salonach optycznych. Chodzi o to, aby wybierać takie, które naprawdę chronią oczy, a nie jedynie zaciemniają obraz.

 

Okulary polaryzacyjne jako najlepsze okulary przeciwsłoneczne

Okulary polaryzacyjne to najlepszy rodzaj okularów przeciwsłonecznych. Chronią przed promieniami słonecznymi oraz odblaskami. Okulary przeciwsłoneczne bez filtra polaryzacyjnego chronią jedynie przed promieniami. Przed promieniami i odblaskami chronią tylko okulary polaryzacyjne. Przydają się one zwłaszcza osobom, które prowadzą samochód lub uprawiają sporty. Zimą, gdy promienie padają ukośnie, a odblaski odbijają się od śniegu, są szczególnie przydatne.

Sprawdź okulary polaryzacyjne w Soczewki24.pl.

okulary przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne