Zdrowie bez tajemnic - e-Medikon.pl >> Badania >> Trwają zapisy do II edycji Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code of Me

Trwają zapisy do II edycji Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code of Me

Trwają zapisy do II edycji Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code of Me
12:16 18/10/2015

Coraz więcej osób przekonuje się o tym, że warto poznać swój organizm i dowiedzieć się o możliwych zagrożeniach na niego czyhających. Dla tych osób właśnie rusza kolejna edycja Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych.

Program odbywa się pod hasłem „Poznaj tajemnice swoich genów”, a jego celem jest umożliwienie uczestnikom podjęcia optymalnego, dla ich indywidualnych potrzeb, stylu życia, a przede wszystkim wsparcie profilaktyki ciężkich chorób warunkowanych genetycznie, w tym nowotworów, chorób układu krążenia oraz schorzeń związanych z wiekiem.

Badania wykonywane są przez laboratorium Affymetrix i polegają na kompleksowym sprawdzeniu predyspozycji genetycznych – genotypowaniu z próbki śliny uczestnika programu. Kompletne skanowanie pod kątem 50 cech genetycznych i ponad 30 różnych schorzeń odbywa się z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii diagnostyki laboratoryjnej. Pobranie materiału do badania jest bardzo proste i wykonuje się je samodzielnie – wystarczy pobrać ślinę i umieścić ją w specjalnej próbce.

Na podstawie badania próbki materiału genetycznego przygotowywany jest raport, który zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące zdrowia i organizmu. Dzięki wiedzy zawartej w raporcie możemy lepiej poznać swój organizm i wprowadzić zmiany, które wpłyną na poprawę jakości życia, ale także pomogą zabezpieczyć się przed ewentualnością wystąpienia najbardziej zagrażających chorób. Dodatkowo w raporcie znajduje się także zapis o podatności i tolerancji na substanche lekowe – informacje te mogą być przydatne dla lekarza, który będzie mógł dobrać najwłaściwszą dla naszego organizmu terapię.

Z badań profilaktycznych korzystają nie tylko osoby, które obawiają się ciężkich chorób. Także wielu sportowców „skanuje” swój organizm, by poznać wydolność organizmu podczas pokonywania długich dystansów. Znajomość swojego organizmu, dzięki wynikom badań, przyczyniła się do przełomu w karierze wielu mistrzów olimpijskich.

 

 

Każdy człowiek posiada niepowtarzalną kombinację genów i to one odpowiadają za sposób, w jaki metabolizujemy rozmaite substancje pokarmowe. Znajomość swojej kompozycji genów i wsłuchanie się we własny organizm daje wiele możliwości, a przede wszystkim sprawia, że w odpowiednim czasie możemy uchronić się przed chorobami i zagrożeniami, dlatego warto dołączyć do programu badań profilaktycznych.

Program organizowany jest przez firmę Code of Me. Opinie klientów mogą świadczyć tylko o jednym - nie czekaj dłużej w niepewności, już dziś poczyń pierwszy krok dla swojego zdrowia!

profilaktyka badania dna genetyka badania genetyczne badania